Ercsi Kinizsi Horgász Egyesület
Halőrök felkérése, felkészítése
Az elnökség javaslatára az egyesület 2024 április 18-i Küldöttgyűlése az egyesület tagjai közül halászati őrzésre társadalmi halászati őrként az alábbi személyek felkérésével értett egyet:
1. Dósa Mátyás vizsgával rendelkezik
2. Felker Attila vizsgával rendelkezik
3. Bánkuti András vizsgával rendelkezik
4. Molnár Miklós vizsgával nem rendelkezik
A felkért személyek nyilatkoztak arról, hogy a feladatot vállalják. Megbízásukra -amennyiben arra sor kerül- a 2013 évi CII. törvénynek megfelelően a megyei halászati felügyelő intézkedik. Ellenszolgáltatásként az egyesület részükre a Kis Dunára kedvezményes területi engedély váltását teszi lehetővé azzal, hogy a vállalt feladatok teljesítésének elhanyagolása esetén a vezetőség a megbízatást és a kedvezményes területi engedélyt indoklás nélkül visszavonhatja.
A felkért személyeket a továbbiakban a halőri testületbe tartozókként tartjuk számon. A halőri testületbe tartozók tevékenységének koordinálására a vezetőség ismét Dósa Mátyást kérte fel.
A halőrök rendeltetése, feladata:
A jogszabályokban és az egyesület által kiadott területi engedélyben meghatározott szabályok és horgászrend betartásának biztosítása a Kis-Duna területén .
Az Ercsi Kinizsi Horgász Egyesületnél szervezett ellenőrzések típusai:
a., Általános jellegű ellenőrzés, amely kiterjed a horgászatra jogosító okmányok meglétének ellenőrzésére, a szabályok betartásának ellenőrzésétre, a fogási eredménynapló vezetésére, a horgászhely környezetének tisztaságára. Nappal egyénileg ápr-júnis 2-2X=6db október-november között havonta 2-2X=4db
b., I. típusú ellenőrzés, amely kiterjed a zsákmány és a fogási eredménynapló adatainak egyezésére, a fogási eredménynaplóba bejegyzett halak darabszámának összesítésére és feljegyzésére. Nappal egyénileg szeptember és október hónapban 3-3X=6db
c., II. típusú ellenőrzés, amely a vízpartról távozó horgász zsákmányának ellenőrzését foglalja magába. Lehetőleg párosával a telepítések(5) utáni napok egyikén 5X= 5db
d., III. típusú ellenőrzés, amely gyermekek horgászatának szabályosságára terjed ki,
különös tekintettel a nagykorú felügyeletének meglétére. Nappal, egyénileg július és augusztus hónapban 3-3X=6db
e., IV. típusú ellenőrzés: tilalom ellenőrzése telepítés(5) után telepítésenként 2X =10db
f., Éjszakai ellenőrzés: az éjszakai horgászat szabályainak betartása. Csak párban. Június és szeptember havi 2X, július és augusztus havi 3X =20db
Összesen 58 db ell./9=6-7db ell/fő/év
Nincs kegyelem ha valaki :
- több bottal horgászik a megengedettnél
- több hal van nála a megengedettnél
- méreten aluli vagy az engedélyezett méreten felüli halat akar megtartani és elvinni
- nem írta be azonnal a kifogott és megtartani kívánt (szákba helyezett) méretkorlátozás alá eső halat a fogási naplóba (3) Az engedélyes naponta a horgászat vagy a halászat befejezése után köteles a fogási naplóba bejegyezni halfajonként az aznap kifogott mennyiséget. Ezt írja ugyan a törvény de nálunk a szabályzás szigorúbb, a méretkorlátozás alá eső, kifogott és megtartani kívánt halat a faj és a súly megjelölésével, a fogás időpontjának (óra, perc) feltüntetésével darabonként külön-külön sorba a fogási naplóba azonnal be kell írni. Az egyéb halfajtából fogott mennyiséget a horgászat befejeztével, a vízpartról történő távozás előtt kell beírni. A horgászrend ezen szabályainak megsértéséért az ellenőrzésre jogosult személy az éves területi jegyet a helyszínen bevonja.
A FOGÁS IDŐPONTJA BEÍRÁSÁNAK ELMULASZTÁSÁÉRT elő alkalommal figyelmeztetni kell a horgászt ezt ráírni a naplóra. Megmutatni a horgásznak hogyan kell. Figyelmeztetett horgásztól, ha második alkalommal is elmulasztja a bejegyzést el kell venni a területi engedélyt.
- tilos területen és (vagy) időben horgászik (pl este 22:00 után nappali horgászatra jogosító engedéllyel, május 2 –június 15 között a Csövesen horgászik, vagy például nappali horgászatra jogosító engedéllyel kedden reggel 04:30-kor már horgászik.)
- éjszakai horgászat esetén a horgászhelyet nem világítja ki
- gyermek másodszor is nagykorú felügyelete nélkül horgászik (első alkalommal feljegyezni az eredménynaplóra, nevét, lakcímét feljegyezni és a vezető halőr felé jelezni)
Az ellenőrzés követelményei:
- szakszerűség, a szabályok és a területi engedélyeken feltüntetett feltételek biztos és pontos ismerete
- az udvariasság
- a következetesség
- kitűző viselése, tiszta ruha
- feljegyzési füzet, íróeszköz, éjszaka világítóeszköz
Az ellenőrzések tervezése: havonta a terv szerinti ellenőrzéseket a halőri testület
vezetője tervezi koordinálja és havonta beszámol az elnöknek a főbb tapasztalatokról, tett intézkedésekről.
Ercsi, 2024. január 18-án elnökség
|